Mini-recenze Sony E370 BDV 6


Moje rodiče si nedávno koupili domácí kino Sony E370 BDV. Jelikož jsem jediný normální člověk v rodině, který se tváří, že rozumí technickým věcem, naskytla se příležitost potkat se s něčím novým Říkal jsem jim od začátku: “Tohle si nekupujte, je to zbytečně drahý, blueraye jsou drahý, 3D zvuk nevyužijete.” Marně. Předem se omlouvám čtenářům, kteří hledají skutečnou recenzi tohoto produktu. Tento článek je spíš souhrnem toho, co se mi na Sony E370 BDV nelíbí.

Co to teda umí?

Papírově působí domácí kino dost našlapaně. Přední a zadní USB porty napovídají, že je na snadě zakoupit externí disk a nalejt na něj nějaká média. Přídavný mikrofon pro automatické seřízení všech reproduktorů se může zdát jako hustá věc. Funguje to tak, že se do domácího kina připojí mikrofon, který se umístí do míst, kde si budeme slastný zvuk vychutnávat a spustí se seřizovací program. Podmínkou je absolutní tichost v místnosti. Následuje asi 10 minut docela šílených zvuků postupně se ozývajících z reproduktorů. Výsledkem je pravděpodobně dokonale seřízená hlasitost všech repráků. Osobně si nejsem jistý, jestli jsem onu dokonalost poznal, není moc s čím srovnávat.

Lokalizace

Tady mě kamarádi ze SONY překvapili asi nejvíce. Jak je možné, že výrobek, který je na českém trhu neumí mluvit česky?! Ano, vidíte dobře, čeština v E370 není. Oceňuji snadnou aktualizaci firmware z internetu. Aktualizoval jsem několikrát, ale čeština stále nepřibývá. Jak si má asi aktualizovat člověk který neumí anglicky ani slovo?

Přehrávání filmů

Tady jsem prožil naprosté zklamání. Jako spokojený uživatel XBMC jsem opravdu nevěřil, co je firma SONY schopná vydat. Mašinka má umět přehrávát téměř všechny známé formáty videa či audia, tedy i např. mkv a podobně. Nikde v propagačních materiálech ani v manuálu už ale nikdo nenapíše, jak si změnit audio stopu ( např. v mkv) nebo otevřít titulky. Jinak při přehrávání 1050p filmu se přehrávač docela zapotí, docela trvá doba od spuštění přehrávání po zjevení prvního snímku. Titulků ve filmech se také nedočkáte. E370 sice titulky jako takové podporuje, ale pouze u přehrávání DVD nebo BD.

Integrace s okolím

V rámci integrace s již existujícími uPnP servry jsem předpokládal, že bude možné spojit E370 s mým XBMC. Bohužel se mi to nepodařilo ani jedním směrem. XBMC vůbec nic nevidí. Ze strany E370 je to lepší, XBMC je viděno, ale kvůli neznámé chybě se n ním nelze spojit.  Při připojování externího disku přes USB jsem narazil na další zradu. E370 podporuje pouze souborový systém FAT, na který lze uložit soubor maximálně 4GB velký. To je málo pro full HD ripy. Velké soubory je třeba rozdělit na menší.

Něco pozitivního

Dobrý zvuk upírat nelze, ehm, tedy .. nejsem kdovíjaký labužník. Líbila se mi taky možnost přístupu k online obsahu jako je youtube, ruzná internetová zpravodajství a podobně, bohužel nic českého.

Závěrem

Sony E370 BDV bych si v žádném případě nekoupil. Za cenu 11.000 (nyní stojí tento kousek kolem 8.000) pro mě nepředstavuje žádnou přidanou hodnotu v porovnání s běžným domácím kinem. 3D zvuk jsem měl už na svém SoundBlaster Live 16 a bedýnkách od geniusu.

 


6 zamyšlení nad “Mini-recenze Sony E370 BDV

 • Heron

  Jen poznámku. To automatické seřízení zvuku je v podstatě nutné. Když funguje, tak pro každý reproduktor zvlášť nastaví zpozdění (velmi důležité pro 3D vjem) a také frekvenční char. podle místnosti (tohle bych dost ocenil u sebe). Jak říkám, když to funguje dobře (nijak nehodnotím předmětný výrobek), tak je zvuk potom perfektní.

  Jinak k tomu Soňáku. Mno, bohužel asi platí, že noname přehrávače, které například u DVD kašlou na regiony (a u BR možná na další ochrany), přehrají všechno a odkudkoliv a ještě jako bonus i divx a galerie obrázků. Značkové ultradrahé přehrávače jsou velmi citlivé na vstup a více věcí nepustí, než pustí. Tolik moje pozorování CD a DVD přehrávačů.

  • jezz Autor příspěvku

   Ja prave mam pocit, ze kratka tu kvalitu serizeni vubec nemam sanci poznat a proto mi to prijde zbytecne. To nepocitam, ze 99% zvuku, ktery z tech bedynek jde je stereo signal.

   To jsem do clanku nenapsal, ale .. Byli jsme v porodnici, kde nam vypalili na DVD video s 3D ultrazvukem mimina. Chtel jsem to u nasich doma pustit vsem a co se nestalo, ta mrcha sony to neprehrala 🙂

  • jezz Autor příspěvku

   Ahoj,

   Rozhodně neumí otevřít soubor s titulky ručně, resp nenašel jsem k tomu dialog. Je možné, že pokud si je načte automaticky, tak to funguje. Vyzkouším.

   • jezz Autor příspěvku

    Takze odzkouseno. Opravdu to neumi titulky k .avi a asi ani k nicemu jinemu. Mel jsem .srt soubor pojmenovany stejne, jako prehravany film. Umi to pouze titulky v DVD nebo BD.

Komentáře jsou uzavřeny.