XBMC a titulky.com


Minulý týden konečně vyšlo XBMC verze 10. Verzi 10 používám již od první RC1 verze. Jelikož úroveň mojí angličtiny není dokonalá, rád si u filmu počtu titulky. Nebavilo mě pořád dokola stahovat titulky, rozbalovat, kopírovat k filmu nebo nedejbože přejmenovávat soubor s titulkem aby odpovídal souboru s filmem. Addon xmbc.subtitles je řešením mojí situace. Jediný jeho problém byl, že neuměl hledat a stahovat titulky na oblíbeném českém serveru titulky.com. Rozhodl jsem se to napravit. Autor addonu přijmul můj příspěvek s radostí a od té chvíle se stalo XBMC dokonalým i pro česky či slovensky mluvícího uživatele.

Být člověkem, který si čte tento příspěvek, udělal bych následující kroky:

  1. Stáhnul XBMC
  2. Šěl do “Systém” ->”Nastavení” ->”Doplňky” a nainstaloval doplněk XBMC Subtitles ze sekce titulky.
  3. V nastavení doplňku bych jako výchozí jazyk nastavil češtinu, povolil služby openSubtitles.org a Titulky.com a nastavil Titulky jako výchozí pro filmy i seriály.
  4. Potom bych šel do “Systém” ->”Nastavení”->”Vzhled”->”Doplňek” a hledal bych “cesta ke skriptu s titulky” a tam vybral “script.xbmc.subtitles”

Nastavení doplňku je tak hotové. Zbývá přidat nějaký ten zdroj filmů, nechat vyhledat informace o nich a začít koukat. Při přehrávání se lze v ovládacím panelu doklikat na něco, co připomíná následující obrázek.

XBMC a titulky.com