mobilky.cz – nebrat! 5


Dovolím si popsat svoji další nepříjemnou nakupovací zkušenost. Kupoval jsem mobil. Po pár dnech hledání a ujasnění si věcí, které od mobilu požaduji mi padla do oka Nokia C5. Rozhodl jsem se objednat ho na servru mobilky.cz. Můj předchozí telefon pocházel odtamtud, dobré ceny, tak proč ne. Objednal jsem s tím, že si mobil vyzvednu v Brně osobně. Telefon jsem měl snad druhý den, paráda. Po chvilce používání a prohledání všech super věcí, které telefon potažmo symbian v něm nabízel, mi začala šíleně chybět wifi. A to až tak, že jsem se rozhodnul telefon vrátit bez udání důvodu a koupit si Nokii E52 jinde. Na to mám právo, protože jsem ho koupil přes internet. A tady začínají nepříjemnosti.

V brněnské prodejně mě slušně poslali někam. Prý jsem si telefon vyzvednul a tím pádem vlastně koupil až na prodejně. Velkoryse mi nabídnuli výměnu telefonu za jiný, ale peníze prý od nich neuvidím. Sklopil jsem hlavu. No nic, prodám ho na aukru lehce pod cenou. Když jsem ho chtěl nafotit, zjistil jsem, že telefon nemá vyplněn záruční list a manuál je v maďarštině. Pozorně jsem si přečetl obchodní podmínky a nákupní řád a zkusil odeslat mobil znovu klukům do Brna spolu s doporučeným dopisem a oficiálním vyjádřením. Věřil jsem, že prodejna v Brně nemá s mobilky.cz, který jsem považoval za seriózní nic moc společného. Ale opak byl pravdou. Zavolal mi pán, který opakoval stále stejnou pohádku a tvrdil, že mi telefon posílá zpět. Argumentoval jsem neplatným záručním listem, odpověděl (očekávaně), že od toho mám doklad o koupi. No, co už. Člověk nenadělá stejně nic. Pokud s váma chce obchod vyj**at, tak to udělá.  Následně jsem se porozhlídnul na servru heureka.cz a spotrebitele.info, kde jsem se dočetl spoustu zajímavých informací o obchodu mobilky.cz – problémy s reklamacemi, prodej telefonů z šedého dovozu apod. Skupina lidí stojících za mobilky.cz provozuje nebo provozovala další eshopy (www.123mobil.cz, www.satron.cz, www.ceskemobily.cz, www.x-mobil.cz, www.levnemobil.cz, www.levnebaterie.cz,
www.hottip.cz, www.nakupni-dum.cz, www.mobildodomu.cz). Všem doporučuju nakupovat raději dráž, ale v prověřených obchodech nebo se prolouskat hodnoceníma těch levnějších. Našel jsem také dalšího nešťnastníka.

Příště budu snad už chytřejší

Následně jsem se pokoušel telefon prodat na servru aukro. Nafotil jsem ho včetně nečeského manuálu i nevyplněného záručáku. Nabídnul jsem ho o 400kč levněji oproti pořizovací ceně. Jeden pán P mne kontaktoval a odkoupil ho. Na druhý den mne bombardoval emaily, prý je telefon z šedého dovozu a chce se  domluvit na vrácení. Prý jsem informaci o šedém dovozu jasně neuvedl v popisu a vyčůraně čekal, kdo se chytí. Tak nevím co bych měl udělat. Buď můžu telefon vrátit a pokoušet se jej dále prodat a pan P bude spokojen nebo riskuju, že mě “nedoporučí”, protože jsem ho vlastně malinko podvedl. Poradíte?


5 zamyšlení nad “mobilky.cz – nebrat!

 • Zdroj

  Uvedl jsi na aukru zdroj odkud mobil pochazi? Necht je toto znamkou puvodu a kvality. Ja bych delal mrtvyho brouka. MA

  • jezz

   Uvedl, vyfotil jsem fakturu/dodací list. Ale v textovém popisu nebylo nic jako “Šedý dovoz!” 🙂

 • Heron

  Od tohoto je sdružení obrany spotřebitelů, případně webu. Asi si budeme muset zvyknout si na všechny tyto nepravosti stěžovat u pro tento případ zřízených institucí. A každý případ rozmáznout na netu.

Komentáře jsou uzavřeny.